fbpx

Sesja narzeczeńska 11 pomysłów na jej wykonanie

Sesja narzeczeńska – zdjęcia przed ślubem dla zakochanych par

Sesja narzeczeńska jest praktyką stosunkowo nową w świecie fotografii ślubnej. Młodzi coraz częściej decydują się uwiecznić ten niepowtarzalny okres przed ślubem, który z jednej strony jest zakończeniem pewnego etapu w związku, a jednocześnie rozpoczęciem nowego życia we dwójkę. Taka sesja jest uzupełnieniem reportażu ślubnego, gdyż pozwala stworzyć zapis historii waszego związku, gdyż oczywistym jest, że przecież nie poznaliście się dopiero przy ołtarzu! Jest też wiele innych, praktycznych argumentów za wzięciem udziału w takiej sesji. Przede wszystkim, narzeczeni mogą trochę poobcować z obiektywem i poznać się z Waszym fotografem ślubnym, co może być traktowane jako rozgrzewka przed ślubem, a także sposób na pozbycie się skrępowania i zminimalizowanie stresu, który i tak nie opuszcza nikogo w jego trakcie.

Po drugie, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą stanowić unikalną pamiątkę dla gości i rodziców na równi ze zdjęciami z głównej uroczystości. Dodatkowo, takimi zdjęciami można wzbogacić zaproszenia ślubne lub udekorować salę ślubną, a nawet zrobić pokaz zdjęć dla weselników. Odbiegając już od praktyki, taka sesja jest przede wszystkim dla Was i o Was. Jeżeli macie już jakieś wyobrażenie o swoim związku fajną pamiątką będzie uwiecznienie tego na zdjęciach.

Sesja narzeczeńska w górach? Tak, bo tam się poznaliśmy. Sesja narzeczeńska w sadzie, w lesie lub nad rzeką? Tak, bo na pierwszą randkę poszliśmy na spacer w to miejsce. Obydwoje pasjonujecie się sportem? Zróbmy sesję na bieżni, siłowni lub na rowerach. Lubicie zwierzęta, więc co powiecie na sesję na łonie natury z alpakami lub końmi? Ale nawet sesja w domowym zaciszu będzie niezwykła. A co najlepsze, na zdjęciach możemy uwiecznić też moment zaręczyn! Niemniej jednak, sesja narzeczeńska powinna być dla Was przede wszystkim miłym i swobodnym sposobem na spędzenie czasu razem, okazją do oderwania się od rutyny i przygotowań ślubnych, a także spojrzenia na drugą osobę z tym samym, co na początku błyskiem w oczach.

Cieszcie się tą chwilą, do której na pewno nie raz powrócicie przeglądając zapis historii Waszej miłości.

A więc sposobów jest kilka lub kilkanaście, Waszą sesję narzeczeńską możecie wykorzystać w następujące sposoby:

1. Zaproszenie ślubne

Jest to super sposób na zaproszenia ślubne. Możecie wykonać sami takie zaproszenie lub zlecić to grafikowi lub swojemu fotografowi lub firmie w której będziecie drukować takie nietypowe zaproszenia. W necie jest sporo kreatorów umożliwiających tworzenie tego typu grafik.

2. Zdjęcie w kopercie z zaproszeniem

Fajnym pomysłem jest to aby zaskoczyć swoich gości to wrzućcie do koperty zdjęcie z sesji narzeczeńskiej w ślubnej kopercie z Waszym zaproszeniem.

3. Zaproszenie ślubne w formie strony internetowej

Możecie zaprojektować własną stronę internetową, która będzie Waszym zaproszeniem ślubnym. Na stronę wrzucicie zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, taka strona może zawierać informacje na temat ślubu wraz godzinami i miejscami poszczególnych etapów ślubu i wesela. W internecie jest bardzo dużo serwisów, które pozwalają bez zaprojektować szybko stronę z różnymi szablonami ślubnymi np. Wix lub WordPress.

4. Zapowiedź ślubu na Facebooku

W tej chwili nie ma lepszego medium do przekazywania informacji wśród swoich znajomych i rodzinie niż fb. Tam możecie wrzucić Wasze zdjęcie narzeczeńskie lub całą galerię aby pochwalić się co Wasz fotograf ślubny stworzył dla Was jako początek historii ślubnej.

5. Księga gości

Sesja narzeczeńska może być też księgą gości używając zdjęć z sesji przedślubnej i połóżcie  ją na stole podczas wesela, aby goście mieli do niej swobodny dostęp i mogli się wpisać do niej swoje życzenia dla Was.

6. Zdjęcia na sznurku i klipsach jako dekoracja na sali weselnej

To jest naprawdę fajny pomysł – drukujecie najfajniejsze  zdjęcia z sesji  i wieszacie je na takim materiałowym sznurku i przypinacie na klipsach na sali weselnej w formie dekoracji to doda naprawdę fajnego klimatu na sali weselnej. Jest dużo fajnych gadżetów na sesję, ważne aby dopasować te elementy do Waszych upodobań.

7. Butelki na wino

Wydrukujcie zdjęcia na papierze samoprzylepnym aby móc samodzielnie obkleić butelki z winem Waszymi zdjęciami narzeczeńskimi.

8. Pamiątka dla gości weselnych

Znowu drukujecie 🙂 określoną ilość zdjęć i na koniec wesela lub na jego początku rozdajecie gościom na pamiątkę i podziękowanie że przybyli i mogli razem z Wami uczestniczyć w tym ważnym dniu ślubu i wesela. Pamiętajcie że goście na waszej imprezie to tak naprawdę oni są najważniejsi, chcecie aby dobrze się bawili do białego rana i aby na długo zapamiętali ten dzień i noc – dlatego gości trzeba rozpieszczać takimi gadżetami. 🙂

11. Pokaz zdjęć dla Waszych rodziców i gości podczas wesela.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej często stają się prezentem dla Waszych rodziców, dekoracją sali weselnej, czy wykorzystaniem ich w spersonalizowanych zaproszeniach ślubnych.

Poproście Waszego fotografa ślubnego, który wykonywał dla Was sesję aby stworzył romantyczny pokaz z zdjęć aby móc go wyświetlić na sali weselnej w formie pokazu z zdjęć. Gwarantujemy że to jest mega atrakcja dla gości i przede wszystkim Waszych rodziców. Emocje gwarantowane a tym samym zdjęcia ślubne nabiorą jeszcze więcej emocji. Poniżej pokazujemy jak taki slide-show może wyglądać.

 

Pozdrawiamy! i do następnego wpisu!
Zaglądajcie na nasz Instagram