fbpx

17 ważnych porad Ceremonia ślubna

Ceremonia ślubna to najważniejszy etap całej uroczystości dlatego uczulcie swoich gości, żeby weszli do kościoła w odpowiedniej chwili.

· Niech zaproszeni na Wasz Ślub bliscy nie gromadzą się na zewnątrz, nie palą papierosów, nie urządzają przyjacielskich pogawędek.
· Najważniejsze jest to aby wszyscy goście byli w kościele jak Wy będziecie już do do niego wchodzić.

zdjęcia ślubne łódź

· Pamiętajcie też, że nie tylko dla Was Zaślubiny są wyjątkową chwilą. Weźcie pod uwagę to, że także Wasi bliscy bardzo się wtedy denerwują i mogą czuć się zdezorientowani. Zadbajcie więc, aby usiedli w pierwszych ławkach – tak, żebyście czuli ich obecność.

· Jeśli wśród Waszych najbliższych są seniorzy – poproście swoich przyjaciół, aby się nimi należycie zaopiekowali i wskazali wygodne miejsce w kościele.

· Dalszych krewnych, koleżanki i kolegów poproście, aby zasiedli w ławkach jak najbardziej zbliżonych do ołtarza. Puste rzędy bardzo źle prezentują się na zdjęciach!

· Jeśli goście zaczną gromadzić się przy wejściu – poproście swoich bliskich, aby znaleźli im wygodne miejsce w ławach. Niech goście zostaną uczuleni, że podczas ceremonii nie powinni poruszać się po kościele.

· Poproście – jeszcze przed ślubem – bliskich, żeby wyciszyli telefony komórkowe i inne, elektroniczne gadżety. Jeśli rodzina i przyjaciele będą chcieli robić Wam zdjęcia – niech wyłączą dźwięk migawki, zrezygnują z mocnych lamp błyskowych i starają się nie zakłócać pracy fotografa ślubnego bo to na nim spoczywa odpowiedzialność za dobre zdjęcia ślubne.

· Krzesła świadków ustawcie w literę „V”. Wtedy, świadkowie będą siedzieli po Waszych bokach, co sprawi, że poczujecie się bardzo komfortowo, a na zdjęciach z ceremonii zostaną uwiecznione wszystkie, bliskie Wam osoby.

· Do kościoła wchodźcie wolno i dostojnie. Nie patrzcie pod nogi, nie zapominajcie o uśmiechach i nie przejmujcie się łzami wzruszenia cisnącymi się do oczu!

· Niech świadkowie idą za Wami oddaleni o kilka kroków – dzięki temu, fotograf robiący zdjęcia z góry będzie mógł wykonać naprawdę zapierające dech w piersiach ujęcia.

· Jeśli Pannę Młodą do ołtarza odprowadza ojciec, niech przyszła Żona pozwoli mu cieszyć się chwilą. Kiedy wzruszony tata zechce się zatrzymać i ucałować swoją małą księżniczkę – niech to zrobi!

· Nie bójcie się czułości! Jeśli odczuwacie taką potrzebę – chwyćcie się za dłonie lub patrzcie sobie głęboko w oczy. Nie zwracajcie uwagi na to, co w tym czasie robi fotograf – to najlepszy sposób na piękne, naturalne, wzruszające zdjęcia ślubne!

· Kiedy będziecie wypowiadać słowa przysięgi – odwróćcie się do siebie – to Wasza chwila i to Wasze emocje są najważniejsze! Reszta świata w tym momencie nie jest istotna! a ułatwi to też prace fotografowi ślubnemu w uwiecznieniu Waszej pamiątki.

17 ważnych porad Ceremonia ślubna

· Obrączki trzymajcie dwoma palcami. Starajcie się je nakładać wolno i dostojnie. Patrzcie sobie raz w oczy, raz na splecione dłonie. Nie zapomnijcie o pocałunku!

· Jeśli zdarzy się Wam upuścić obrączkę – nie przejmujcie się, to nie jest zły omen, tylko zabawna sytuacja, którą należy potraktować z humorem. Nie rzucajcie się szczupakiem za turlającą się po podłodze obrączką – niech jej schwytaniem zajmie się świadek.

· Uzgodnijcie z księdzem odpowiedzialnym za Ceremonię, gdzie i kiedy składane będą podpisy. Jeśli to możliwe – zrezygnujcie ze składania podpisów w ciemnej zakrystii. Niezależnie od podjętej decyzji, poinformujcie o niej fotografa.

Po ceremonii ślubnej ruszajcie na sale weselną bawić się z swoją rodziną do białego rana a do dobre zdjęcia ślubne zadba Wasz fotograf ślubny.

Zaglądajcie na nasz instagram

https://www.instagram.com/p/B7qFO9NB3xK/?utm_source=ig_web_copy_link