fbpx

Sesja ślubna w górach 4 miejsca wyjątkowe miejsca

Sesja ślubna w Tatrach to wyjątkowa i niepowtarzalna przygoda!

Przedstawiamy 4 wyjątkowe miejsca w górach na Waszą niezapomnianą przygodę.

Wasza sesja ślubna w Tatrach będzie dla Was wyjątkowym przeżyciem i przygodą o której nie zapomnicie. Zawsze będziemy namawiać  nasze pary na coś tak wyjątkowego z racji że to nie jest zwykła sesja w parku. To naprawdę przygoda a zwłaszcza dla osób, które jeszcze w Tatrach nie były.

sesja ślubna nosalsesja ślubna kasprowy wierch

 

1. Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu

Na Kasprowy Wierch wjeżdżamy kolejką, która zawiezie nas na sam szczyt. Czas trwania sesji na Kasprowym to ok. 3-4 godziny.
Dobrze jest mieć obuwie górskie. Przejazd kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m) zajmuje około 10 minut i odbywa się w dwóch etapach. Przesiadamy się na Myślenickich Turniach (1325 m n.p.m).

para młoda kasprowy wierchplener ślubny w górachromantyczne zdjęcia w górach

Podczas sesji plenerowej na Kasprowym Wierchu często spotykamy kozice górskie i czasami uda się złapać zdjęcie samej kozicy lub pary młodej i kozicy😊.

Kasprowy Wierch jako miejsce na sesje daje nam naprawdę dużo, piękne widoki przy dobrej pogodzie na Zakopane oraz na Tatry Wysokie. Jeśli zdecydujemy się na zdjęcia o zachodzie słońca to będzie to totalny sztos ale musimy dokładnie zaplanować taki wjazd na górę tj. godzina wjazdu i zjazdu oraz monitoring pogody.

 

2. Sesja ślubna nad Morskim Okiem

Morskie Oko leży u podstaw Szczytu Mięguszowieckiego. Jest największym tatrzańskim jeziorem.  W około 45 minut dojeżdżamy na parking w Palenicy Białczańskiej. Do Morskiego Oka jest ok. 7 km. Piękną trasę możemy pokonać bryczką konno lub pieszo ale w wypadku sesji polecamy to pierwsze rozwiązanie gdyż zmęczenie potem może dać się we znaki.
Bryczka zawiezie nas do parkingu Włosienia. Od tego miejsca musimy przejść pieszo ok. 2 km do schroniska Morskie Oko. Szlak pieszy nie jest trudny, gdyż prowadzi drogą asfaltową.

zdjęcia ślubne morskie okowyjątkowa sesja ślubna w górach

Planowanie sesji ślubnej nad Morskim Okiem.

Na sesję wyruszymy wczesnym rankiem aby uniknąć tłumów turystów. Parking szybko się zapełnia i później możemy mieć problem z zaparkowaniem. Dlatego właśnie sesja w górach to też trochę wyzwanie z strony pary młodej i fotografa. Wyjazd na dalszą sesję w góry typu morskie oko, rusinowa polana, nosal musi być wcześnie rano, pobudka już o 6-tej.
Sesja ślubna na Morskim trwa ok 4 do 6 godzin zależy to od naszej kondycji, pogody oraz tempa marszu. Plan jest taki że okrążamy całe jezioro i korzystamy z pięknych widoków i ciszy, która nam towarzyszy i dzięki temu możemy się oderwać od dnia codziennego i skupić na Waszych uczuciach.
Niezbędne do takiej sesji będzie obuwie górskie.

jezioro morskie oko

Dlaczego warto wybrać Morskie Oko na sesję?

Morskie Oko jak i Kasprowy Wierch czy Nosal, są turystycznym must have Tatr. Wiele osób uważa go za najpiękniejsze tatrzańskie jezioro w całych tatrach.  Przy dobrej pogodzie widoki są niesamowite a przy odrobinie chęci możemy się pokusić o wejście na czarny Staw gdzie widoki są obłędne.

 

3. Sesja ślubna na Rusinowej Polanie

Rusinowa Polana to miejsce niezwykłe, niby góry, niby polana… ale jak dojdziecie na miejsce sami zobaczycie dlaczego pary młode tak częto wybierają to miejsce na swoją sesję poślubną.

sesja na rusionowej polanie

Na parking Wierch Poroniec dojeżdżamy samochodem. Następnie ruszamy szlakiem około 6 km na Rusinową Polanę. Ta trasa jest bardzo łatwa do pokonania. W miarę równy szlak na początku prowadzi przez piękny górski las jest tam sporo miejsc gdzie możemy się zatrzymać i też wykonać piękne zdjęcia ślubne w lesie.

Jest to w 100% najpiękniejsza tatrzańska polana. Obecnie znajduje się tu kilka szałasów i prowadzony jest też kulturowy wypas owiec. Dlatego podczas sesji jest szansa spotkania owieczek.

Rusinowa Polana

Sesja ślubna na Rusinowej Polanie trwa ok. 4 godzin. Obuwie górskie nie jest konieczne, ale niezwykle przydatne.
Rusinowa Polana znajduje się na wysokości 1170-1300 m n.p.m.i wejście tam nie stanowi naprawdę problemu.
Widoki na polskie i słowackie Tatry Wysokie są wręcz niesamowite.

para młoda na polanie rusinowej miłość i góry plener ślubny w górach Sesja ślubna w górach 4 miejsca wyjątkowe miejsca

 

4. Sesja ślubna w Tatrzańskim lesie

Tatry to nie tylko wysokie Tatry. Równie piękne są górskie lasy i miejsca widokowe. Sesja ślubna w górach to również zdjęcia w pięknych lasach. Jest to sesja najmniej skomplikowana i można wykonać ją w ok 2 godziny gdzie nie musimy też daleko iść szlakami. Fajnym miejscem właśnie jest szlak na Rusinową lub lasy w okolicach szlaku na Dolinie Chochołowską. Piękne górskie lasy w widokami na tatry spotkamy też na szlaku na Nosal, gdzie możemy też wykonać romantyczną sesję ślubna w górach.

wyjątkowe miejsca w górachsesja ślubna w lesie w górachzdjęcia ślubne w górachsesja o zachodzie słońca w górach

 

 

Jak przygotować się do sesji ślubnej w górach?

Nie ważne czy to będzie lato czy zima lub wiosna – najważniejsze są buty. Muszą być wygodne, dobrze usztywniać kostkę. Jeśli panna młoda będzie mieć długą suknię ślubną, prawdopodobnie buty górskie nie będą widoczne na zdjęciach. Do kilku ujęć możemy oczywiście przebrać się w szpilki lub pan młody w swoje pantofle.
Ważnym elementem są też napoje bo jednak czasami musimy trochę przejść a tym bardziej latem będzie chciało się pić. Skarpetki – może temat śmieszny ale pan młody musi! Pamiętać o długich skarpetkach– nie mogą to być stópki bo potem jest problem żeby zakryć gołe nogi i wygląda to czasami śmiesznie.
Bierzemy oczywiście z sobą chusteczki, kosmetyczkę dla młodej z kosmetykami jak by było trzeba coś poprawić. Pan młody niech stara się ogolić przed sesja np. 2 dni wcześniej aby uniknąć zaczerwienienia po goleniu.

Do tego wszystkiego musimy zabrać z sobą dużo uśmiechu i dużo pozytywnej energii resztą zajmie się Wasz fotograf ślubny.

 

Zapraszamy po nowości na naszego Instagrama