fbpx
faq fotograf na wesele warszawa

FAQ

FAQ czyli NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DO FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadajecie nam podczas spotkań lub wymiany maili.
Jeśli jest coś, czego tu nie wyjaśniliśmy, to piszcie lub dzwońcie do nas śmiało.
Chętnie odpowiemy na Wasze nurtujące Was pytania.

Czy możemy sobie mówić po imieniu?

Zdecydowanie TAK!

Sesja narzeczeńska czy warto?

Jako fotograf ślubny wierzę, że sesje narzeczeńskie to nie tylko dodatkowa usługa, ale inwestycja w wyjątkowe wspomnienia przyszłej pary młodej. Dlaczego warto zdecydować się na taką sesję? Najważniejszym aspektem jest to że poznacie się z Waszym fotografem, który będzie fotografował Wasz dzień ślubu i druga kwestia będzie mieć w swoim albumie kolejne piękne zdjęcia opowiadające rozdział życia.

Na jakim sprzęcie pracujecie? Czy robicie backup naszych zdjęć i filmów

Pracujemy na pełnoklatkowym bezlusterkowcach Canona EOS R6 oraz sony A7iii. Zawsze ze sobą mamy zapasowy aparat oraz dodatkowe obiektywy, lampy i karty pamięci. Po powrocie z zlecenia wykonujemy backup zdjęć na zewnętrzny dysk, i dodatkowo backup na jeszcze jeden dysk zewnętrzny.

Jaki jest Wasz obszar działania?

Mieszkamy w Warszawie i okolicach, natomiast reportaże ślubne możemy wykonać na terenie całego kraju i za granicą.

Jak wygląda współpraca z Wami w dniu ślubu?

Dzień ślubu zaczynam/y od fotografowania detali, przygotowań i błogosławieństwa.
Kolejny punkt na liście to ceremonia w kościele, tam zawsze staramy się być przed Wami. Dlatego w tym dniu jest ważny plan działania. Otrzymujecie od Nas kwestionariusz do wypełnienia z godzinami, miejscami, atrakcjami itp.
Następnie my przetwarzamy go pod siebie i wracamy z gotowym planem aby Wam go przedstawić.
Towarzyszymy Wam do zakończenia oczepin lub do godziny 1. Jest możliwość wykupienia dodatkowych godzin pracy.

Ile zdjęć otrzymamy / Jakiej długości film ślubny otrzymamy?

To zależy od wybranego pakietu dysponujemy 3 pakietami foto i 3 pakietami filmowymi.
Tu muszę Was odesłać do oferty zdjęć ślubnych oraz oferty na film ślubny.

Wybieracie dla siebie najlepsze opcje i piszecie o tym do nas maila:)

Jak możemy zarezerwować termin?

Wystarczy przesłać nam wiadomość mailową lub po prostu do nas zadzwonić.
Sprawdzimy czy Wasz termin mamy wolny. Jeśli tak, to na podpisanie umowy możemy spotkać się osobiście lub załatwić to mailowo.

Czy używacie dodatkowego oświetlenia?

Gdy to tylko możliwe pracujemy ze światłem zastanym. Wyjątkiem musiałby być to bardzo ciemny kościół. Wtedy używamy lampy.
Na sali weselnej używam kilku lamp błyskowych, w zależności od sali rozstawiamy od 3 do 6 lamp aby uzyskiwać ciekawe efekty oświetleniowe i efekty trójwymiarowości.

Jaki jest Wasz styl pracy?

Stawiamy na naturalność bez sztucznego pozowania aczkolwiek lubimy Wam pomagać aby efekt finalny był mega!
Na przygotowaniach pomagamy w organizacji, układamy detale, jak trzeba pomożemy posprzątać pokój i wprowadzamy luz aby Wasza rodzina czuła się z Nami dobrze. Tylko na przygotowaniach jest ten czas na ustawienie, zrobienie kilku portretów w domu czy zdjęć z rodzicami i na tym etapie nasza ingerencja się kończy bo w momencie Waszego wyjścia z domu zaczyna się prawdziwy reportaż ślubny.
Ceremonia ślubna, wesele i to wszystko co dzieje się wokół Was dokumentujemy w sposób reportażowy, staramy się być wszędzie by łapać takie kadry, które oglądając później oddadzą klimat tego dnia.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować termin ?

Powiem krótko – im szybciej tym lepiej, terminy szybko się zapełniają.

Jeśli zdecydujemy się na Wasze usługi podpisujemy umowę?

Zdecydowanie tak. Umowa to podstawa.

W momencie podpisywania umowy jest pobierany zadatek w zależności od wybranych pakietów może to być od 800zł do 2000zł

Możemy to zrobić mailowo lub na spotkaniu face to face

Czy posiadacie zaświadczenie z kurii uprawniające Cię do fotografowania w kościele?

Tak 🙂

Kto wybiera zdjęcia do fotoksiążki?

Wy to robicie. Obrobione zdjęcia trafiają do Waszej galerii z zdjęciami i w niej zaznaczacie gwiazdką zdjęcia do fotoksiążki.

Co z sesją ślubna?

Tak, sesja ślubna to dla mnie bardzo ważny element całego zlecenia ślubnego. Uwielbiam osobiście robić Wam magiczne sesje przy zachodzie słońca. Praktycznie każda moja sesja zaczyna się po południu aby właśnie złapać piękne i miękkie światło a finalnie zrobić kilka kadrów z zachodem słońca.

Temat gdzie wykonamy sesję obgadujemy przed ślubem lub tuż po. Możliwe są sesje wyjazdowe jak np w góry lub nad morze. Sesja zagraniczna jak najbardziej ale wiąże się to z ustaleniem terminu oraz kosztami mojego przelotu.

Co Wam przeszkadza w pracy?

  1. Goście którzy w trakcie ceremonii kręcą się wokół ołtarza aby cyknąć Wam fotkę.
    Zdecydowanie prosimy Was o uprzedzenie gości aby tego nie robili a tym bardziej w momencie Waszej przysięgi, wszyscy goście bedą później mogli oglądać zdjęcia w galerii internetowej, którą od Nas otrzymujecie.
  2. Oświetlenie na sali, czasami sale weselne mają już swoje oświetlenie(ledowe kolorowe podświetlenia) ale to czasami pozostawia wiele do życzenia. Wtedy prosimy właściciela sali lub Was o wyłączenie fioletowych, różowych itp świateł.
    Posiadamy własne światła dzięki ktaórym budujemy atmosferę. Oświetlenie DJ-a konsultujemy na z nim już na sali aby uzyskać ciekawe efekty.

Jesteśmy niefotogeniczni/nie lubimy za bardzo zdjęć. Jak sobie z tym radzicie?

Bardzo często słyszmy to od naszych par 🙂 Zawsze staramy się wprowadzić luźną i komfortową atmosferę, bo taki jest nasz styl pracy. Naturalność i prawdziwe emocje to dewiza, której się trzymamy. Są momenty kiedy wiemy  mamy nacisnąć spust migawki, jaki kadr wybrać aby całość wyglądała jak najlepiej.
Podczas dnia ślubu Para Młoda nie zwraca na nas uwagi bo macie na głowie też inne sprawy więc my dokumentujemy ten dzień z różnych perspektyw aby potem przy selekcji wybrać te najlepsze ujęcia.
Na sesji plenerowej stawiamy na naturalność i swobodę. Romantyczne i bliskie kady są takie piękne i napewno Wam takie wykonamy!

Będzie pięknie!

Fotograf ślubny – zobacz ostatnie realizacje

Stworzymy razem coś pięknego?