fbpx
panna młoda

Panna młoda – Przygotowania do ślubu

Najważniejsze kwestie – wskazówki dla Panny Młodej

Panna Młoda to największa ozdoba tego Wyjątkowego Dnia. To na niej skupia się uwaga wszystkich gości i – oczywiście – Przyszłego Męża. Niestety, to właśnie piękne Panny Młode najmocniej denerwują się wydarzeniami tej niezwykłej chwili. Dlatego, zamiast dostarczać Młodej dodatkowych nerwów – lepiej jest otoczyć ją wsparciem. Ważne jest, żeby Panna Młoda mogła zawsze liczyć na pomoc swoich bliskich i żeby nie była narażona na kąśliwe uwagi zawsze lepiej wiedzących cioć – samotnych specjalistek od szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Choćby z uwagi na komfort przygotowań, Droga Panno Młoda, otocz się w Dniu Ślubu jedynie bliskimi przyjaciółmi i najdroższą rodziną. Tylko osoby, do których masz stuprocentowe zaufanie powinny być wtedy wokół Ciebie. A aktywność zgrai mądralińskich cioć i wszechwiedzących wujków niech ograniczy się do wyrażania zachwytu nad Twoją urodą i piękną suknią.

pana młoda
Mama i siostra w trakcie ubierania panny młodej
 • Piękna Panno Młoda pamiętaj, że ułożenie precyzyjnej fryzury i wykonanie idealnego makijażu trwa zdecydowanie więcej, niż przygotowanie dziennego koczka i casualowego make up’u. Dlatego makijażystkę oraz osobę, która będzie odpowiedzialna za wykonanie Twojego uczesania zaproś odpowiednio wcześniej – tak, aby zostawić sobie furtkę na ewentualne poprawki.
 • Nigdy nie wykonuj makijażu ani nie układaj fryzury mając na sobie ślubną suknię. Pamiętaj, że lakier do włosów czy osypujący się puder może nie tylko zniszczyć delikatny materiał Twojej kreacji, ale i wyraźnie go poplamić. Zamiast tego – ubierz się w rozpinaną, wygodną bluzkę bez golfa, którą po skończonych przygotowaniach będziesz mogła szybko zdjąć – bez strat dla make up’u i pięknej fryzury. Pamiętaj też, że – jeśli zamówiłaś zdjęcia z przygotowań – to właśnie we wspomnianej już, wygodnej i rozpinanej bluzce zostaniesz na nich uwieczniona. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz nie tylko komfortową w noszeniu, ale i bardzo ładną i ponadczasową tunikę, w której będziesz się doskonale prezentować na ślubnych zdjęciach.
 • Postaraj się, aby makijaż i fryzura prezentowały się dobrze nie tylko na żywo, ale i na wykonywanych w trakcie Ślubu i wesela zdjęciach. Skonsultuj się z makijażystką i wybierz najbardziej optymalną i uniwersalną propozycję wizażu.
 • Postaraj się, aby pomieszczenie w którym będziesz przygotowywać się do wielkiego wyjścia było jasne, ładnie umeblowane, uporządkowane i przestronne. Poproś swoich najbliższych, aby wpuszczali do niego tylko wskazane przez Ciebie osoby. Nie chcesz przecież, aby podczas tak ważnych momentów Twoje skupienie zostało rozproszone wizytą wspomnianej już, wszechwiedzącej cioci!
 • Już podczas wykonywania makijażu i układania fryzury zdejmij z siebie ubrania, które są obcisłe i które mogą zostawiać na skórze nieestetyczne ślady. Zrezygnuj więc ze skarpetek czy mocno modelujących biustonoszy, których ramiączka potrafią niemiłosiernie wbić się w odsłonięte później przez dekolt sukni ślubnej łopatki.
suknia ślubna
Najważniejszy element – Suknia ślubna
 • Także przed przystąpieniem do wykonywania makijażu i fryzury wyjmij delikatnie suknię ślubną z pokrowca i powieś ja w dostępnym dla fotografa
  miejscu. Taki zabieg nie tylko sprawi, że Twoja kreacja doczeka się wyjątkowej sesji. Po prostu – w ten sposób potraktowana suknia nie tylko się nie wymnie, ale i nie będzie się później nieprzyjemnie elektryzować.

Panna młoda i fotograf ślubny na przygotowaniach

Jeśli chcesz, żeby w chwilach przygotowania do Ślubu towarzyszył Ci fotograf ślubny – uzgodnij z nim wcześniej, które momenty powinien uwiecznić.
Zaznacz dokładnie, czy chcesz być fotografowana bez makijażu czy w bieliźnie. Pamiętaj też, że naprawdę dobry fotograf w każdej, nawet najmniej komfortowej sytuacji zachowa się profesjonalnie! A kiedy – jeszcze przed ślubem – stwierdzisz, że obecność mężczyzny podczas przygotowań będzie dla Ciebie krępująca, zamów zespół fotografów, w którego składzie jest kobieta!

 •  Zakładając suknię ślubną nie narzucaj na twarz ochronnej szmatki, która tylko teoretycznie ma uchronić kreację przed zabrudzeniami, a która – w praktyce – może zniszczyć Twój makijaż. Pamiętaj też, że zdjęcia z tego momentu także są piękną i wzruszającą pamiątką. Nie pozwól, żeby na fotografiach Twoja twarz była zakryta kawałkiem bawełnianej ściereczki!
para młoda przygotowania
 • Kiedy będziesz spryskiwać się perfumami – unikaj wrażliwych okolic oczu i postaraj się kontrolować mimikę. Większość doświadczonych fotografów przyznaje, że ten piękny, malowniczy i bardzo atrakcyjny dla obiektywu moment psuje… grymas Panny Młodej, która nienaturalnie wykrzywia usta i w bardzo charakterystyczny sposób przymruża oczy.
 • Nie daj się popędzać! To, że Panu Młodemu wystarczy jedynie kilka minut na to, żeby włożyć przygotowany wcześniej garnitur nie oznacza, że Ty także masz bić w tej dziedzinie rekordy prędkości. Pamiętaj, że czas jest po Twojej stronie i że to Ty jesteś największą gwiazdą tego Wyjątkowego Dnia. A gwiazdom przecież wolno więcej…