fbpx
Jak wybrać fotografa ślubnego

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Ślub jest ogromnie ważnym wydarzeniem w życiu państwa młodych. Jedni podchodzą do przygotowań z dużym spokojem i spontanicznością, inni dopracowują każdy detal. Wszystkim jednak zależy na tym, by zachować piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Dobrze wykonane zdjęcia umożliwią powracanie do nich przez dziesiątki kolejnych lat. To także cudowna pamiątka, którą można pokazać dzieciom, a z czasem wnukom. Dziś liczba aparatów wśród samych gości jest bardzo wysoka, lecz prawdziwie oddające emocje zdjęcia może wykonać tylko profesjonalny fotograf ślubny. Warszawa jest miastem, w którym znajdziecie naprawdę wiele ofert. Jak w nich przebierać? Fotograf na ślub i wesele – czym się kierować wybierając tego usługodawcę na wesele? Proponujemy Wam zapoznać się z naszym poradnikiem jak wybrać fotografa ślubnego.

Jak wybrać fotografa na wesele? – Kilka przydatnych porad

poradnik dla par młodych
Jak wybrać fotografa ślubnego

Krok pierwszy – portfolio fotografa, a Wasza wizja

Zatem jak wybrać fotografa ślubnego? Przeglądając dostępne w sieci zdjęcia różnych fotografów, z pewnością jesteście w stanie określić, jaki klimat zdjęć Wam odpowiada, jakiego rodzaju sesja, w jakim miejscu itd. Pierwszym kryterium selekcji powinno być podobne wyczucie tematu. Dobry fotograf na ślub każdego klienta traktuje personalnie, do każdej sesji podchodzi indywidualnie, lecz jego zdjęcia ślubne mogą mieć specyficzny charakter, który będzie Wam odpowiadał lub nie. Dlatego zapoznajcie się dokładnie z portfolio fotografa ślubnego i pamiętajcie, że jest to tylko część jego pracy i są to wyselekcjonowane materiały. Dokładny obraz całości jego pracy dadzą Wam wpisy na blogu fotografa weselnego gdzie prezentuje wpisy par młodych ułożone w historie ślubne.

fotograf weselny warszawa

Jak wybrać fotografa ślubnego? – spotkanie z fotografem

Jest to bardzo istotny punkt, bez którego nie powinno się podejmować decyzji. Spotkanie w cztery oczy pozwoli Wam wyczuć, czy nadajecie na tych samych falach i ustalicie, czy wzajemnie się rozumiecie. Teraz w czasach pandemii możecie odbyć takie spotkanie online np Skype lub Messeneger. W przypadku sesji ślubnej powinniście mieć pewność, że dany fotograf nie będzie Was krępował. Swoboda przed obiektywem jest podstawą do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Dlatego dobrym pomysłem jest sesja narzeczeńska. Wielu fotografów posiada ją w pakietach lub dorzucają taką sesję jako gratis do podpisanej umowy. Sesja przed ślubem pozwoli Wam zapoznać się z tym jak fotograf pracuje z parą, poznacie się bliżej aby w dniu ślubu mieć już luźny kontakt. Pomoże to również fotografowi zbliżyć się i nawiązać z parą bliższy kontakt. Wybierzcie interesujący Was plener, powiedzcie coś o sobie, swoim związku, opiszcie charakter oczekiwanej sesji i wysłuchajcie propozycji oraz wizji, jakie zaproponuje fotograf na ślub. Warszawa oraz jej okolice, pełne są niezwykle urokliwych i romantycznych miejsc, które doskonale nadadzą się na plener, a Wy być może nawet nie wiecie o ich istnieniu.

fotograf ślubny wesele
Jak wybrać fotografa ślubnego

Umowa z fotografem ślubnym

Podczas spotkania omówicie swoje oczekiwania, a także poznacie sposób pracy danego kandydata. Dobry fotograf na wesele Warszawa zawsze ma ze sobą zapasowy sprzęt i kieruje się zasadą bycia niewidocznym. Nie rzuca się w oczy, nie kreuje rzeczywistości, nie zmienia jej, a jedynie zatrzymuje momenty, zamykając je w kadrach. Na spotkaniu możecie omówić również wszystkie szczegóły oferty ślubnej na zdjęcia ślubne oraz umowę, którą będziecie zawierać.

Wasz fotograf ślubny na pewno zaproponuje fajne dodatki, które będziecie mogli sobie zamówić po weselu i sesji ślubnej jak np. dodatkowe albumy dla rodziny, odbitki lub wykonać duży obraz na ścianę.

Zobaczcie również profil na Instagramie

Zapoznajcie się też z profilem na Instagramie Waszego fotografa, gdzie na pewno jest dużo nowości, bo jest to najszybsza metoda na publikowanie nowych treści.

https://www.instagram.com/fabrykaslubow