fbpx
fotograf ślubny cennik

Ile kosztuje fotograf na wesele? Fotograf ślubny cennik

Wybór fotografa ślubnego jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć przyszli małżonkowie już na początkowym etapie organizacji wesela. I w tym momencie pojawiają się pytania, które wielu parom spędzają sen z powiek: „ile kosztuje fotograf na wesele w Warszawie? Czy lepiej zaoszczędzić i wybrać niedrogiego fotografa, czy może lepiej zdecydować się na opcję z wyższej półki cenowej?”. Niestety, muszę Was zmartwić – nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na te pytania. Od czego zatem zależy cennik fotografa ślubnego i za co tak naprawdę musimy mu zapłacić?

cennik fotograf ślubny
fotograf ślubny cennik

Fotograf ślubny Warszawa – czy warto oszczędzać?

fotograf ślubny cennik
Sala weselna Gajówki Iłowo

Zatem ile kosztuje fotograf na wesele? Jak pewnie zdążyliście już zauważyć, zdjęcia ślubne mogą kosztować 700 zł, a ceny mogą sięgać nawet… 7 000 zł. Tak, to nie żart – zakres cenowy usług oferowanych przez fotografów  ślubnych w Warszawie, jak również w pozostałych częściach Polski, jest bardzo szeroki. Z czego to wynika? Kluczową kwestią jest oczywiście doświadczenie. Osoba, która zajmuje się robieniem zdjęć jedynie dorywczo być może zaproponuje Wam atrakcyjną ofertę cenową, jednak musicie liczyć się z tym, że za niską ceną stoi słaba jakość zdjęć, brak profesjonalnej obróbki fotografii, a co najgorsze – brak pewności, że wszystkie ważne momenty w dniu ślubu zostaną odpowiednio uchwycone.
Jeżeli zatem traficie na ofertę fotografa ślubnego, który za 1000 zł wykona dla Was „profesjonalny” reportaż ślubny, powinna Wam się natychmiast zapalić czerwona lampka alarmowa. Istnieje duże ryzyko, że taka osoba nie prowadzi legalnej działalności, a chcąc utrzymać się z fotografii ślubnej, bierze na siebie zbyt wiele zleceń, z których nie jest w stanie rzetelnie się wywiązać. Brzmi przerażająco, prawda?

Fotograf na wesele Warszawa: za co musimy mu zapłacić?

Fotograf ślubny oferta czyli zanim podejmiecie decyzję o tym, z kim nawiążecie współpracę i kto weźmie na siebie odpowiedzialność stworzenia dla Was reportażu ślubnego, warto, byście zwrócili uwagę na to, za co tak naprawdę płacicie tej osobie. A uwierzcie mi, nie ze wszystkiego zdajecie sobie sprawę!

Ile kosztuje fotograf na wesele? Fotograf ślubny cennik
Patio na Wodoktach Otwock Wielki

1. Doświadczenie i sprzęt

Chcecie, by fotograf ślubny uchwycił wszystkie ważne momenty w dniu Waszego ślubu, a zdjęcia stały się wyjątkową pamiątką na długie lata nie tylko dla Was, ale i dla wszystkich gości? Wszystko to zapewnić może wyłącznie doświadczony fotograf, który dysponuje rozległą wiedzą na temat fotografii, a jego wieloletnia współpraca z parami młodymi sprawia, że wie, co zrobić, by uzyskać magiczny efekt na zdjęciach. Nie bez znaczenia jest również sprzęt, jakim dysponuje – dobry fotograf ma przy sobie zawsze dwa aparaty, kilka obiektywów i kart pamięci. To wszystko kosztuje, jednak możecie być pewni, że nic nie zakłóci magii Waszego dnia.

2. Zakres wykonywanych usług – Oferta fotografa

Cena zdjęć ślubnych jest oczywiście uzależniona od zakresu realizowanych usług – informacje te zawsze są zawarte w ofercie fotografa ślubnego oraz w jego cenniku. Niektórym zależy na tym, by fotograf towarzyszył im od momentu przygotowań aż do oczepin, jednak czasami zdarza się też tak, że para młoda chce uwiecznić na zdjęciach wyłącznie samą ceremonię ślubną. Cóż, klient nasz Pan. J

3. Gwarancja realizacji warunków zawartych w umowie

Świadomość tego, że wszystko pójdzie zgodnie z planem w dniu ślubu jest bezcenna. Dlatego też decydując się na współpracę z profesjonalnym fotografem ślubnym, możecie mieć pewność, że nie tylko osobiście zrealizuje on swoje usługi i będzie Wam towarzyszył zawsze wtedy, gdy go potrzebujecie, ale także zadba o skrupulatną selekcję oraz obróbkę zdjęć. Wasze zdjęcia z dnia ślubu zaczynam obrabiać już od poniedziałku po Waszym weselu. Niedziela jest dniem gdzie zgrywam materiał i robię backup całego materiału. W ciągu ok. 30dni od daty ślubu zobaczycie już zdjęcia w postaci galerii internetowej.

4. Koszty dodatkowe

Fotograf, podobnie jak każdy przedsiębiorca, jest zobowiązany do opłacania składek ZUS i podatku dochodowego. By jego sprzęt Canona działał bez zarzutu, musi on także regularnie wymieniać zepsute akcesoria i serwisować sprzęt przynajmniej raz w roku. Nie zapominajmy również o takich kosztach jak paliwo, nocleg po ślubie i eleganckie ubrania – w końcu jest on jednym z gości na Waszym weselu, w związku z czym musi się dobrze prezentować.

Jak widać, czynników, które wpływają na cenę fotografa ślubnego jest naprawdę wiele. Jak wybrać zatem najlepszą ofertę? Moja rada jest taka, by dokładnie przyjrzeć się portfolio danego fotografa – jeżeli czujecie, że o takich zdjęciach właśnie marzycie, nie bójcie się z nim skontaktować. Cena, jaką Wam zaproponuje, być może nie będzie najniższa, jednak efekt jego prac pozostanie z Wami na długie lata.

Poznajcie nasze najnowsze wpisy na blogu

Plenerowy ślub humanistyczny Pastelove Pola Wesele – Zapowiedź
ślub humanistyczny ślub plenerowy

Plenerowy ślub humanistyczny Pastelove Pola Wesele – Zapowiedź

Ten wpis to zapowiedź pełnej relacji z tego pięknego dnia w Pastelowych Polach. Zrealizowaliśmy tu przygotowania, ślub
Zakochana para tancerzy. Stodoła Mościbrody wesele pod gołym niebem
boho wesele boho wesele w stodole

Zakochana para tancerzy. Stodoła Mościbrody wesele pod gołym niebem

Wesele pod gołym niebem? – Czy to możliwe? TAK.Eliza i Janek postanowili swoje wesele zrobić właśnie
Sesja ślubna Toskania – Włochy
Toskania Wedding session Tuscany

Sesja ślubna Toskania – Włochy

Plenerowa sesja ślubna w Toskanii: czyli fotograf ślubny za granicą Sesja poślubna naszej Pary Młodej Natalii i Michał
Jaworowy Dwór Wesele Trębki Nowe pod Warszawą
ślub humanistyczny ślub plenerowy wesele

Jaworowy Dwór Wesele Trębki Nowe pod Warszawą

Ślub plenerowy pod wielkim dębem i wesele w ogrodzie Jaworowy Dwór to wyjątkowe miejsce na Wasze wesele.
1 2 3 35

Kontakt do fotografa

Jeśli to wszystko do Was przemawia, zapraszam do kontaktu w formie mailowej lub telefonicznej gdzie opowiecie w kilku słowach o Waszym wielkim dniu i dopasujecie sobie idealny dla Was pakiet fotograficzny lub filmowy.

Tel. 508 71 3239
Email – [email protected]